Potrzebowałam sadzonek czarnej maliny

W zeszłym roku moja sąsiadka podzieliła się ze mną pysznymi owocami ze swojej działki. Początkowo nie miałam pojęcia, co to za owoce. Kształtem przypominały mi maliny, ale w smaku było trochę inne i przede wszystkim miały czarny kolor. Tylko przy samej szypułce było widać odrobinę malinowego koloru. Sąsiadka wytłumaczyła mi, że to specjalna odmiana czarnych malin, które uprawia już od lat.

Gdzie dostanę sadzonki czarnych malin?

smaczna czarna malina - sadzonkiBardzo mi one zasmakowały, dlatego zdecydowałam się w tym roku również je uprawiać. Już wczesną wiosną zainteresowałam się sadzonkami. Glebę pod ich uprawę miałam już przygotowaną. Zresztą od tej samej sąsiadki dowiedziałam się, że czarna malina jest rośliną mrozoodporną, dlatego można ją sadzić do gleby już pod koniec lutego. Daje ona bardzo wczesne owoce. Interesowała mnie smaczna czarna malina – Sadzonki tej rośliny udało mi się kupić w renomowanym sklepie ogrodniczym, który znajdował się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to naprawdę wytrzymałe i trwałe sadzonki, posiadające świetny system korzeniowy, który na pewno szybko się przyjmie. A w dodatku polecane przez nią sadzonki były aktualnie dostępne w bardzo dobrej, niskiej cenie. Nie wahałam się wiec dłużej tylko od razu zdecydowałam się zakupić kilkanaście sztuk. W najbliższym tygodniu posadziłam je na działce.

Szybko przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że sadzonki, tak jak zapewniała mnie sprzedawczyni w ogrodniczym okazały się wysokojakościowe i odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz insekty. Oprócz tego bardzo mocno one owocowały, dzięki czemu mogłam cieszyć się naprawdę pysznymi i smacznymi owocami. Cieszę się, że sąsiadka poleciła mi takie owoce.