Oryginalne wnętrza z imitacją cegły

 

Piękne wnętrza urządzone zgodnie z naszymi upodobaniami stanowią świetne miejsce do spędzania wolnego czasu. Warto zadbać o to, by nasze otoczenie było dopasowane do tego, co się nam podoba. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na wybór poszczególnych elementów wszystkich wnętrz na każdym etapie tworzenia aranżacji.

Imitacja cegły jako urozmaicenie aranżacji

imitacja cegły na ścianęJednym z pierwszych etapów urządzania każdego pomieszczenia jest wybór pokrycia ścian oraz podłogi. Obie te rzeczy mają bardzo duże znaczenie, ponieważ zależy od nich ogólny charakter wnętrza. Mamy sporo opcji do wyboru, warto szczególnie zwrócić uwagę na te, które mogą uczynić nasze otoczenie niepowtarzalnym i bardziej stylowym. Dobrym pomysłem może być imitacja czerwonej cegły na ścianę. Chociaż takie rozwiązanie kojarzy się z aranżacjami industrialnymi, dobrze sprawdzi się również w innych stylach. Wystarczy pokryć w ten sposób jedną ścianę pomieszczenia, by nadać mu oryginalnego charakteru. Cegły mogą mieć różne kolory, powinniśmy więc wybrać taki, który dobrze komponuje się z kolorystyką, jaka dominuje w aranżacji. Dobrym pomysłem jest tutaj pewien kontrast – ściana z ciemnych cegieł dobrze wkomponuje się w pomieszczenie, w którym pozostałe ściany będą miały jasną barwę. Może to optycznie powiększyć wnętrze, co jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania. Sprawdzi się ono w wielu miejscach – w salonie, kuchni czy sypialni.

Cegły mogą się kojarzyć z wnętrzami, które są w pewien sposób surowe i minimalistyczne. Jeżeli jednak skomponujemy je z odpowiednimi elementami, całość może być naprawdę ciepła i przytulna. W takim pomieszczeniu będziemy się dobrze czuli, stanowi więc ono doskonałe miejsce na relaks. Dzięki ścianie pokrytej imitacją cegły zapewnimy sobie niebanalną aranżację o oryginalnym stylu.