Na budowę zamówiłem firmę wywożącą gruz

 

Od kilkunastu miesięcy budujemy swój nowy dom. Przez ten cały czas zebrało się na naszej działce całkiem sporo gruzu. Specjalnie czekałem z jego wywiezieniem do momentu, aż wszystkie prace będą już zakończone. Teraz jesteśmy na etapie urządzania wnętrz, ale za chwilę planujemy już aranżację obejścia domu. Tak więc właśnie teraz wziąłem się za zalegające na placu gruzowisko.

Cały gruz wywieziono w godzinę

sprawny wywóz gruzu w bydgoszczyJeszcze tydzień temu zastanawialiśmy się z żoną co zrobić z tym ogromnym gruzowiskiem. Bo na nasze oko zebrało się tego przynajmniej kilka ton. Posprzątanie tego gruzowiska wydawało nam się na tyle trudne, że nie wiedzieliśmy czy ktoś nam to będzie w stanie ogarnąć. Tymczasem kilka dni temu znalazłem firmę oferującą sprawny wywóz gruzu w Bydgoszczy i dzisiaj po gruzowisku nie ma już śladu. Przyjechała do nas koparka i wywrotka i w ciągu godziny zabrano dosłownie wszystko, co chociażby przypominało z wyglądu gruz. Okazało się, że dla takiej firmy zajmującej się profesjonalnymi pracami ziemnymi takie gruzowisko to była pestka. No i za tą usługę zapłaciliśmy niecałe czterysta złotych, bo policzono nam jedynie za godzinę pracy koparki i godzinę pracy wywrotki. Nasza działka od razu lepiej wygląda jak jest tak dokładnie posprzątane. Teraz możemy planować wysypanie ziemi i wyrównanie terenu, ale najpierw firma brukarska zrobi nam kostkę brukową. Muszę jeszcze tylko znaleźć kogoś do ogrodzenia.

Teraz już wiem, że gruz trzeba zbierać w jedno miejsce przez cały czas trwania budowy. Z tym, że na naszej budowie już gruzu nie ma, bo wszystko wywiozła profesjonalna firma. Przyjechała koparka i wywrotka i w ciągu godziny posprzątano dosłownie wszystko. Gdybyśmy budowali z żoną drugi dom to już byśmy wiedzieli, że rosnącym gruzowiskiem nie trzeba się martwić.