Musiałam przygotować córkę do matury z matematyki

Moja córka bardzo dobrze radziła sobie w szkole. Prawie ze wszystkich przedmiotów miała same piątki i szóstki. Z jednym wyjątkiem. Była bardzo słaba z matematyki. W zasadzie całe liceum „ciągnęła” na dwójach i ledwo „prześlizgiwała się” z klasy do klasy. W tym roku miała mieć maturę i bardzo obawiałam się o to, czy uda jej się zdać z tego przedmiotu.

Poszukiwania profesjonalnego przygotowania do matury

profesjonalne przygotowanie do matury z matematyki w warszawieSama również nie za bardzo rozumiałam ten przedmiot, dlatego nie mogłam jej pomóc. Porozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółka, która podpowiedziała mi bardzo skuteczne rozwiązanie. Poleciła mi ona bardzo dobrą szkołę prywatną, która oferowała profesjonalne przygotowanie do matury z matematyki w Warszawie. Jej syn korzystał z kursów maturalnych w tym miejscu i był bardzo zadowolony. Przede wszystkim dlatego, że zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, którzy bardzo dobrze tłumaczą wszelkie zagadnienia i wiedzą, jakie tematy często pojawiają się w arkuszach maturalnych z matematyki. Grupy są kilkuosobowe, dlatego każdy może liczyć na indywidualne traktowanie i pomoc. Zdecydowałam się tam zapisać moją córkę. Najbliższy kurs ruszał już za kilka dni, dlatego bardzo się ucieszyłam, że nie będzie musiała ona długo czekać. Zajęcia odbywały się w weekendy i w godzinach popołudniowych, dlatego nie kolidowały z planem lekcji w szkole, do której uczęszczała.

Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że córce bardzo spodobały się zajęcia z matematyki prowadzone na tym kursie przygotowawczym do matury. O wiele lepiej zaczęła ona rozumieć matematykę, a kurs był o wiele tańszy, niż gdybym chciała jej zapewnić prywatne korepetycje. A tutaj dodatkowo miała jeszcze kontakt z rówieśnikami.