Jakie przyprawy są najlepsze do kiełbasy?

 

Od pewnego czasu zainteresowałam się naturalnym jedzeniem. Miałam dość sklepowej chemii, którą szprycują nas producenci żywności. Postanowiłam samodzielnie uprawiać warzywa, a także hodować zwierzęta, z których będę mieć mięso oraz będę przygotowywać domowe kiełbasy. Ostatnio zdecydowałam się przyrządzić pierwszą domową kiełbasę. Najpierw jednak musiałam dowiedzieć się, jak przyprawić taką kiełbasę.

Jaka przyprawa nada smak kiełbasie?

przyprawy do kiełbasUdałam się do ekologicznego sklepu, który znajdował się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Od razu poprosiłam sprzedawczynię o pomoc, ponieważ sama nie wiedziałam, czym kierować się przy wyborze przyprawy do kiełbas domowych. Poleciła mi ona bardzo dobre przyprawy, które były rekomendowane przez wielu klientów, a przy tym znajdowały się obecnie w bardzo niskich, atrakcyjnych cenach. Ostatecznie, po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się kupić pieprz mielony, gorczycę, czosnek suszony, ziele angielskie oraz liście laurowe. To podstawowe przyprawy do kiełbasy, które nadają jej wyrazisty, naturalny smak. Kupiłam również paprykę chili, którą zamierzałam dodać do części kiełbasy, żeby wypróbować jej bardziej pikantną wersję. Od sprzedawczyni dowiedziałam się także, że mięso samo w sobie jest słone, dlatego przed posoleniem warto sprawdzić, czy smak nie jest dla nas już odpowiedni.

Czasami lepiej zamiast posolić kiełbasę, po prostu dodać więcej wyrazistszych przypraw, takich jak ziarenka gorczycy. Z zakupionych przeze mnie przypraw bardzo łatwo przygotowałam mieszankę, która nadała przygotowanej przeze mnie i uwędzonej kiełbasie odpowiedni smak. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ przyprawy te idealnie skomponowały się w smaku i nie spowodowały, że kiełbasa straciła smak mięsa, co jest przecież najważniejsze.

Zainteresowany? Zajrzyj na: kociolek-smakow.pl