Jakie nosidełko ergonomiczne dla dzieci wybrać?

Nosidełka to akcesorium, które jest znane od pokoleń. Kiedyś występowały w zupełnie innej formie, teraz jednak wybór jest o wiele szerszy, co pozwala na lepsze dopasowanie do każdego maluszka. Kiedyś występowały tylko w postaci chusty, dziś wciąż się ją używa, jednak powstały inne, znacznie wygodniejsze warianty. Mają one wiele zastosowań, są przede wszystkim przydatne w codziennych czynnościach.

Zalety ergonomicznych nosidełek dla maluchów

ergonomiczne nosidełko dziecięceTo pomoc dla mamy, która chce lub musi mieć maluszka cały czas przy sobie, a jednocześnie musi wykonać codzienne czynności. Ergonomiczne nosidełko dziecięce umożliwia jej to, ponieważ dzięki niemu obie ręce ma wolne. Przyda się ono także podczas podróży, gdy rodziców czekają długie, piesze wędrówki. Dzięki nosidełku ciężar malucha rozkłada się równomiernie, dzięki czemu nie obciąża tak kręgosłupa osoby niosącej malca. Należy jednak pamiętać, że trzeba dopasować je do wieku pociech. Według fizjoterapeutów klasyczne nosidełko zalecane jest dzieciom, które opanowały już zdolność samodzielnego siedzenia, u młodszych lepszym rozwiązaniem będą chusty. W każdej sytuacji trzeba brać pod uwagę przede wszystkim komfort malucha, zatem nosidełko powinno być do niego dopasowane. Wiele z nich posiada inne dodatkowe funkcje, takie jak miejsce na nóżki, butelkę wody lub nawet daszek, który chroni od słońca. Warto o tym pomyśleć szczególnie latem.

Materiał nosidełka nie powinien wpijać się w delikatną skórę maluszka, ponieważ ta jest bardzo delikatna. Takie sytuacje mogłyby prowadzić do podrażnień, a tym samym marudzenia dziecka, co z pewnością negatywnie odbiłoby się na humorach rodziców. Ergonomiczne nosidełko to dobry wybór, ponieważ jego budowa nie zaburza wzrostu kośćca małego pasażera, a to pomoże uniknąć ewentualnych rehabilitacji.