Jakie fartuchy damskie laboratoryjne na długi rękaw?

 

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniego fartucha medycznego to nic trudnego. W końcu wystarczy odwiedzić sklep internetowy i spośród oferty wybrać model, który nam odpowiada. Nie do końca tak jednak jest. Musimy bowiem pamiętać, że ta część garderoby pracowników laboratoryjnych pełni kilka istotnych ról – w tym najważniejszą rolę związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jak w takim razie ją wybrać?

Wybór damskiego fartucha laboratoryjnego z długim rękawem

fartuch laboratoryjny damski długi rękawObserwując pracowników związanych z branżą medyczną możemy mylnie uważać, że wszystkie fartuchy są takie same. W praktyce jednak wykonywany zawód ma wpływ a na jego rodzaj. Różnice pomiędzy poszczególnymi fartuchami medycznymi dotyczą między innymi materiału i fasonu. Ten drugi czynnik ma także znaczenie przy grupowaniu odzieży medycznej na damską i męską. Męskie fartuchy mają zwykle prostszy fason, rzadko są również taliowane – a jeśli już, to nie w takim stopniu jak damskie. Jak jest w pracy w laboratorium? Jakich elementów garderoby nie może zabraknąć w tym miejscu? Tu również podstawę stanowi fartuch, określany mianem fartucha laboratoryjnego. Do wyboru mamy wiele możliwości, w tym m.in. fartuch laboratoryjny damski długi rękaw, który najczęściej króluje właśnie w tym miejscu. A wszystko za sprawą długości rękawów, które chronią naszą skórę przed działaniem wszelkiego rodzaju szkodliwych czynników, z którymi pracownik laboratoryjny spotyka się na co dzień.

Zapewnienie ochrony to nie jedyna funkcja fartuchów laboratoryjnych – choć z pewnością najważniejsza. Oprócz niej istotne znaczenie ma także to, by odzież pracownika laboratorium wyglądało po prostu profesjonalnie. Zwykle zakupem odzieży ochronnej do laboratorium dla swoich pracowników zajmuje się placówka. Wybierając ją ma ona na względzie przede wszystkim zasady bezpieczeństwa.