Jak wykonać izolację starego budynku?

Cechą charakterystyczną starych budynków na tle nowych jest to, iż nie są one odpowiednio przystosowane do znoszenia różnych zagrożeń oraz posiadania walorów energooszczędnych. Nic jednak nie zabrania nam poprawić stan takich starych budynków, remontując je oraz przystosowując do nowoczesnych standardów. Będzie to jednak bardzo trudne zadanie.

Izolację pionową starego budynku da się wykonać

izolacja pionowa starego budynkuSzczególnie trudne będzie dokonanie izolacji fundamentów, gdyż będziemy musieli je wszystkie odkopać. O takich aspektach jak izolacja wewnętrzna lub pozioma możemy zapomnieć, jednak wykonanie izolacji pionowej zewnętrznej już będzie w stanie dać nam widoczne efekty. W tym celu można zastosować chociażby połączenie hydroizolacji w postaci folii i papy z pianą poliuretanową zamknięto komórkową, która nadaje się idealnie do ocieplania takich elementów jak fundamenty. Tak wykonaną konstrukcję na jednej ścianie można zakopać, a następnie odkopać kolejny fragment fundamentów. Wszystko to powinno się jednak odbywać pod czujnym okiem s specjalistów, którzy będą wykonywali odpowiednie prace remontowe i budowlane w oparciu o fachową inżynieryjna wiedzę. Jeżeli interesuje nas izolacja pionowa starego budynku to warto zainteresować się usługami najlepszych profesjonalistów. Wówczas zyskamy gwarancję, że nie będziemy musieli obawiać się, iż budynek zawali się w trakcie tak poważnych ingerencji w jego konstrukcję.

Mając odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tej kwestii, możemy zająć się sami izolacją naszych fundamentów, gdyż nie jest to aż tak bardzo skomplikowane, jeżeli budynek nie jest bardzo stary. W takiej sytuacji z łatwością poradzimy sobie z wszystkimi wyzwaniami, jakie będą stały przed nami podczas modernizacji budynku, w którym będziemy chcieli zamieszkać.