Jak wygląda zabieg piaskowania zębów?

Piaskowanie zębów to stosunkowo nowa procedura dentystyczna, która może być stosowana zamiast wiercenia w celu oczyszczenia zębów i usunięcia próchnicy. Większość pacjentów woli ją od borowania, ponieważ nie jest bolesna i nie wydaje takich samych drażniących dźwięków.

Czego nie wiemy o piaskowaniu zębów?

piaskowanie zębów bemowoW procesie piaskowania zębów zamiast piasku stosuje się silny strumień tlenku glinu. I zamiast czyścić coś jak farba na ścianie, próchnica jest rozpylana na powierzchnię zęba. Ścierniwo powietrzne może być stosowane zamiast wiertła w wielu procedurach czyszczenia zębów. Ta technika może być stosowana do usuwania płytki nazębnej, próchnicy, a nawet niektórych przebarwień. Każdy szanujący się dentysta potrafi doskonale wykonywać piaskowanie zębów Bemowo cieszy się pod tym względem dużą popularnością. Tutaj jest wiele gabinetów stomatologicznych, gdzie wykwalifikowani dentyści wykonają profesjonalny zabieg tego typu z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Do piaskowania używa się narzędzie, które za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem spryskuje powierzchnię zębów przyjemnie pachnącym pudrem zawierającym substancje antyseptyczne i odświeżające. Przed zabiegiem chronimy oczy pacjenta, inne tkanki miękkie i odzież. W ten sposób zapobiega się uszkodzeniom wody pod ciśnieniem, która może rozpryskiwać się wokół. Podawanie strumieniem powietrza jest bardzo relaksujące i odświeżające. Jedyną wadą jest to, że proces polerowania zębów następuje po nim, co daje efekt piaskowania i umożliwia szybsze przyleganie cząsteczek do powierzchni zębów.

W tym celu ostatnim etapem czyszczenia kamienia nazębnego jest proces polerowania wszystkich powierzchni zębów. W procesie tym stosuje się smakowe pasty, które nie uszkadzają szkliwa i otaczających tkanek, a nakładane są na powierzchnię zębów za pomocą obrotowych głowic z gumką lub szczoteczką na końcu.