Gdzie w Łodzi znajdę terapię alkoholową?

Nie wiem gdzie popełniłam błąd wychowawczy, ale mój syn był alkoholikiem. Mimo czterdziestki na karku cały czas mieszkał on ze mną i co najgorsze praktycznie dzień w dzień pił. W końcu poprosiłam go o to, aby poszedł na terapię. Nie było to proste, ale po dłuższym czasie go przekonałam. Miałam tylko znaleźć mu odpowiednie miejsce, gdzie będzie mógł skorzystać z detoksu i odwyku.

Jaka terapia alkoholowa jest najskuteczniejsza?

najskuteczniejsze terapie alkoholowe w ŁodziZależało mi na tym, aby syn trafił do dobrego miejsca, gdzie naprawdę mu pomogą. O pomoc poprosiłam znajomego lekarza. Zapytałam się go, jakie są najskuteczniejsze terapie alkoholowe w Łodzi. Polecił mi on pewien ośrodek, gdzie można było skorzystać z terapii dwunastu kroków, która jest najpopularniejszą terapią dla osób uzależnionych od alkoholu, a także innych używek. To całodobowy ośrodek zamknięty, w którym uczestnicy przebywają pod całodobową opieką medyczną i zawsze mogą skorzystać ze spotkań z psychologami, terapeutami uzależnień, a także psychiatrami. Dzięki takiej kompleksowej opiece chorzy mierzą się z uzależnieniem psychicznym, a także pozostają pod opieką lekarzy. To bardzo ważne, ponieważ alkoholicy, szczególnie wieloletni, tak jak mój syn, są bardzo mocno narażeni na różne choroby i powinni zostać przebadani zaraz na początku „drogi do trzeźwości”. Zdecydowałam się tam wysłać mojego syna.

Bardzo szybko przekonałam się o tym, że to była właściwa decyzja. Syn nie musiał zbyt długo czekać na miejsce w ośrodku. Okazało się, że jest to niezwykle profesjonalne miejsce, które zapewnia chorym komfortową atmosferę. Po kilku tygodniach kiedy syn wyszedł na przepustkę, był naprawdę odmienionym człowiekiem. Wiedziałam już, że w tym ośrodku mu pomogli, chociaż oczywiście terapia cały czas trwała i przed nim była jeszcze długa droga.