Błyskawiczna naprawa awarii sensorów poduszek powietrznych

Nowoczesne samochody mają mnóstwo elektronicznych akcesoriów, które ułatwiają jazdę, ale również zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Poduszki powietrzne są jednymi z takich akcesoriów, sterowanymi całkowicie elektronicznie, za pomocą sensorów, które wykrywają szczególnie silne drgania czy uderzenia, i aktywują poduszki gdy poziom drgań przekroczy dopuszczalną normę.

Fachowa kalibracja rozregulowanych sensorów poduszek powietrznych

zalecana naprawa sensorów airbagSensory te są ciągle w użyciu podczas jazdy, toteż nic dziwnego iż po jakimś czasie mogą one ulec awarii czy rozregulowaniu, zwłaszcza podczas dynamicznej czy nieostrożnej jazdy. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę iż niesprawne poduszki powietrzne stanowią dość duże zagrożenie na drodze, a aktywacja ich poza momentem w którym są niezbędne może być przyczyną wypadku. W każdym przypadku w którym kierowca podejrzewa możliwość rozregulowania czy uszkodzenia sensorów, jest zalecana naprawa sensorów airbag. Jest to najczęściej prosty i szybki zabieg, który mimo wszystko może uchronić kierowcę przed poważniejszym wypadkiem, a nawet i utratą zdrowia czy zniszczeniem samochodu. Usterki sensorów poduszek powietrznych w nowoczesnych samochodach są prawie zawsze spowodowane przez wadliwie działające oprogramowanie, które każdy warsztat samochodowy może przywrócić do fabrycznych ustawień, a tym samym do całkowitej sprawności.

Wykonanie diagnostyki elektronicznej pomaga również wykryć usterki w tych rzadkich przypadkach, w których spowodowane są one przez fizyczne uszkodzenia, takie jak obluzowanie przewodów lub przepalenie. Wtedy potrzebna jest jak najszybsza wymiana elementów uszkodzonych, co również można wykonać w bardzo szybkim czasie, tak by samochód nie musiał być zostawiany w warsztacie na szczególnie długi czas.