Zapisaliśmy się z rodziną na efektywną psychoterapię

Dopóki nie pojawiły się w naszej rodzinie dzieci, byliśmy z mężem bardzo zgodnym małżeństwem. Niestety od kilku lat to się zmieniło. Kłóciliśmy się o wychowanie naszej dwójki dzieci, przez co maluszki miały mętlik w głowie. Mama mówiła co innego i tata co innego. A chodziło przecież o fundamentalne kwestie związane z wychowaniem. Kiedy zaszłam w trzecią ciąże, wiedzieliśmy że dłużej tak być nie może.

Gdzie w Krakowie zapiszę się na psychoterapię?

efektywna rodzinna psychoterapia - krakówDoszliśmy do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie dla nas psychoterapia rodzinna. Po tych kilku latach oboje mieliśmy już tak zszargane nerwy, że psycholog mógł okazać się dla nas prawdziwym wybawieniem. Nie wahaliśmy się więc dłużej i od razu zaczęliśmy poszukiwania miejsca, gdzie dostępna jest efektywna rodzinna psychoterapia – Kraków to duża miejscowość, dlatego nie mieliśmy z tym najmniejszego problemu. Po dłuższym zastanowieniu, zdecydowaliśmy się na skuteczną psychoterapię prowadzoną w rzetelnym i sprawdzonym ośrodku zdrowia psychicznego. Ośrodek ten mieścił się niemal w centrum Krakowa w bardzo dobrze skomunikowanej dzielnicy, dlatego nie mieliśmy większego problemu z tym, żeby dotrzeć na miejsce. Na psychoterapię w tym miejscu nie trzeba było długo czekać, co bardzo miło nas zaskoczyło. Jednakże, jeszcze ważniejsze okazało się dla nas to, że terapia była prowadzona przez najlepszych w tym mieście specjalistów.

Byłam bardzo zadowolona szczególnie z tego, że terapia składała się z dwóch części. W pierwszej z nich psycholodzy i psychoterapeuci rozmawiali z każdym członkiem rodziny indywidualnie. Dopiero w dalszej kolejności, gdy każdy z nas przepracował już swoje problemy i lęki, zaczęliśmy wspólną psychoterapię, która pomogła nam odbudować utracone więzi i nauczyła nas poprawnej komunikacji.