Popularność WordPressa jako CMS rośnie

Wiele osób, które decydują się uruchomić własną stronę internetową decyduje się na sprawdzone i powszechnie dostępne rozwiązania. Dotyczy to w szczególności lokalizacji serwera, a także systemu zarządzania treścią. W Internecie dostępnych jest bowiem wiele narzędzi, które mogą być wykorzystane podczas tworzenia witryny, a także na późniejszym etapie jej użytkowania.

Dobór najbardziej optymalnego hostingu

hosting dla wordpressKluczowym zagadnieniem jest wybranie najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań. Pozwolą one ograniczyć koszty utrzymania witryny w dobrej kondycji. To z kolei pozwala na dalszy rozwój poprzez zyskiwanie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Przez przyszłych administratorów stron najczęściej poszukiwany jest hosting dla wordpress, który jest obecnie najpopularniejszym systemem CMS. W zależności od potrzeb użytkownik ma do wyboru różne pakiety. Na różnice pomiędzy poszczególnymi pozycjami składają się: pojemność, zintegrowana poczta e-mail, własny adres IP czy zainstalowany na starcie certyfikat SSL. Jest to niezwykle istotne ponieważ certyfikat zapewnia bezpieczeństwo witryny, które jest namacalnie widoczne dla odwiedzających stronę. Zabezpieczenie bowiem wyświetla się w postaci zielonek kłódeczki koło nazwy strony. Warto wspomnieć, że sam certyfikat ma również wpływ na pozycjonowanie.

Jeśli chodzi o pojemność to z reguły oscyluje ona od kilkudziesięciu gigabajtów do nawet terabajtów. Wszystko zależy od potrzeb firmy oraz rodzaju umieszczanych na stronie plików. Czasami tak jak w przypadku serwisów streamingowych konieczne jest zapewnienie bardzo dużej pojemności. Właśnie dlatego na samym początku należy określić do jakiego celu witryna będzie wykorzystywana. Na tej podstawie należy rozpocząć poszukiwanie dostępnych rozwiązań.