Najlepsze opony terenowe

Podczas jazdy po najtrudniejszych trasach offroadowych zdzieraliśmy opony dość regularnie, więc nigdy nie przyszło nam do głowy że zaopatrzenie się w lepsze opony, które nie będą tak nietrwałe, może być lepszym pomysłem niż hurtowe kupowanie budżetowych wersji. Dopiero koledzy z zaprzyjaźnionej drużyny offroadowej pokazali nam jak sprawuje się lepszy sprzęt.

Najlepsze opony do jazdy terenowej

markowe opony roweroweNasze opony używaliśmy od dawna

buy kamagra 100mg

, i stały się one swego rodzaju standardem, poniżej którego nie chcieliśmy schodzić. Koledzy z którymi niedawno mieliśmy okazję jeździć traktowali swoje opony o wiele bardziej brutalnie, aczkolwiek mimo to nie okazywały one żadnych śladów zużycia czy uszkodzenia, nawet po najbardziej karkołomnej jeździe po terenie który z łatwością mógłby podziurawić nasze dotychczasowe opony. Okazało się iż cała drużyna zakłada na rowery wyłącznie markowe opony rowerowe do jazdy terenowej, nieporównywalnie lepsze od naszych dotychczasowych opon. Przede wszystkim, były one prawie niezniszczalne, z tego co zdążyliśmy zauważyć. Tworzywo z jakiego opony zostały zrobione było bardzo odporne na ścieranie, przebicie czy rozdarcie, więc opony mogły być używane do jazdy po dowolnej nawierzchni, bez najmniejszych obaw o uszkodzenie. Bieżnik w oponach był równie dobrze przemyślany, i zapewniał doskonałą przyczepność i sterowność na najbardziej niestabilnym terenie.

Oczywiście, opony tak wysokiej klasy były droższe niż nasze stare, budżetowe opony, aczkolwiek jednorazowa inwestycja była tańsza niż ciągła konieczność wymiany opon. Na nasze szczęście, opony te sprzedawano w wielu różnych średnicach, więc pasowały praktycznie do każdego rodzaju roweru. Wystarczyło tylko wymienić stare opony na nowe, i jeździć znacznie pewniej po dowolnej, nawet bardzo wymagającej, trasie.