Najwydajniejsze agregaty od Scanii

Scania może kojarzyć się przede wszystkim z wieloma seriami samochodów dostawczych i ciężarowych, aczkolwiek w ofercie firmy znajdują się również agregaty prądotwórcze. Nie są to jednak małe, podręczne i przenośne agregaty, a duże generatory prądu, przeznaczone do zasilania awaryjnego obiektów o dość dużej powierzchni.

Wydajny agregat przemysłowy Scania

agregaty prądotwórcze scaniaZ racji iż przeznaczone są głównie do użytku przemysłowego, agregaty Scanii nie należą do małych urządzeń. Najmniejszy z nich musi być przewożony na przyczepie dwuosiowej i podpinany do zewnętrznego gniazda obiektowej sieci, a największe egzemplarze wymagają wydzielenia osobnego pomieszczenia by można było owe urządzenia tam zamontować, z reguły na stałe. Duże gabaryty nie są jednak dla większości posiadaczy takich generatorów żadną wadą, gdyż agregaty prądotwórcze Scania nadrabiają masywne rozmiary ogromną wydajnością. Wszystkie owe agregaty zasilane są benzyną

, i generują ogromne ilości prądu elektrycznego. Ich zużycie również bywa większe niż przeciętne, aczkolwiek wydajność generatorów nadal pozostaje na zdecydowanie wysokim poziomie, i przekracza możliwości wszystkich konkurencyjnych agregatów przemysłowych. Duży poziom mocy oznacza jednak konieczność stosowania wielu różnych zabezpieczeń, chroniących zarówno same urządzenia jak i instalację do której są podłączone.

Na tym polu generatory Scanii również wykazują się bardzo profesjonalną konstrukcją i doskonałymi rozwiązaniami technicznymi. Bezpieczniki zapobiegają nagłym skokom napięcia prądu i wyłączają dopływ energii do sieci w przypadku powstania takowe. Ograniczniki zużycia paliwa oraz stopery silnika generatora uniemożliwiają natomiast powstanie nadmiernego zużycia paliwa, które może być spowodowane mechanicznymi usterkami.