Monety kolekcjonerskie przechowuję w praktycznych albumach

Od kilku lat kolekcjonuję różnego rodzaju monety okolicznościowe. Nie poświęcam temu jakoś szczególnie dużo czasu, ale przynajmniej raz w miesiącu staram się dołożyć jakieś ciekawe egzemplarze do swojej kolekcji. Jak zaczynałem to wszystkie monety trzymałem w plastikowych kapslach. Prawdę mówiąc to nie miałem ich zbyt wiele, więc mogłem sobie na to pozwolić.

Ostatnio kupiłem albumy na moje monety

praktyczny album do monetOdkąd tylko pamiętam wszystkie monety miałem w jednej szufladzie we wspomnianych już kapslach. Nie licząc tych monet, które mają certyfikat i umieszczone są w specjalnym etui. Nawet nie wiem jak i kiedy uzbierało się tych monet tak dużo

buykamagrausa.com

, że przechowywanie ich w chaosie i rozgardiaszu przestało mieć sens. Wiedziałem, że muszę zrobić porządek z monetami. W tym celu udałem się do sklepu i zakupiłem praktyczny album do monet, w którym można było przechowywać około pięćdziesiąt egzemplarzy. Okazało się, że monet jest już ponad dwieście i musiałem dokupić jeszcze kilka takich praktycznych albumów. Teraz moja kolekcja prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze kilka dni temu. Na każdej stronie albumu jest miejsce na dwie monety dzięki czemu każda moneta prezentuje się naprawdę pięknie i wyraźnie. Właśnie na tym zależało mi najbardziej, żeby na jednej stronie nie było więcej niż dwie monety. Dzięki temu monety są bardzo dobrze widoczne i nie zlewają się ze sobą jak to jest w przypadku albumów, w których jest kilkanaście monet na stronie.

Swoje albumy na monety kupiłem w sklepie numizmatycznym. Odwiedzam ten sklep odkąd zbieram swoje monety. Właściciel sklepu ma bardzo fajne akcesoria dla kolekcjonerów. Jeśli chodzi o mnie to wybrałem albumy, które wydają mi się być najbardziej praktyczne. Do wyboru było ich całkiem sporo, ale te które wybrałem dla mnie są naprawdę najlepsze.