Najlepsze hamulce do roweru uniwersalnego

Hamulce to ten element wyposażenia roweru, na którym nie warto oszczędzać. Niestety, w wielu rowerach nie jest to wyposażenie o najwyższej jakości, dlatego też rowerzyści najczęściej wyposażają się w hamulce lepsze, bardziej niezawodne i skuteczniejsze niż hamulce fabryczne, które często nie spełniają wymagań nawet amatorskich rowerzystów.

Najlepsze szczękowe hamulce do rowerów

magura - hamulce roweroweSzczękowe hamulce są najbardziej rozpowszechnionym i najbardziej podstawowym rodzajem hamulców rowerowych, i są montowane fabrycznie w każdym rowerze amatorskim, ale również i w wielu profesjonalnych. Za najlepsze hamulce szczękowe w przedziale cenowym przystępnym dla każdego rowerzysty uważane są hamulce Magura – hamulce rowerowe tej firmy są nie tylko bardzo solidne i skuteczne, ale również o wiele trwalsze. Nie ścierają się równie szybko jak standardowe hamulce, wykonane z dość niskiej jakości gumy, nie obluzowują się po szczególnie silnym nacisku, i nie ulegają typowym dla hamulców mechanicznych awariom. Pasują do każdego modelu roweru, wyposażonego w mechaniczne hamulce szczękowe, i jak wszystkie tego rodzaju konstrukcje są łatwe do założenia, nawet dla początkujących rowerzystów, oraz proste do wyregulowania. Równie dobrze pasują do rowerów wyczynowych, górskich i szosowych, w których zazwyczaj mogą być zamontowane bez żadnych modyfikacji.

Hamulce od Magury często mają regulowany skok, dzięki któremu możliwe jest jeszcze dokładniejsze dopasowanie obciążenia, wymaganego do napięcia liny hamulcowej, do preferencji rowerzysty. Szczególnie luźne hamulce używane są przez rowerzystów wyczynowych, wymagających największej precyzji od wyposażenia roweru, więc owe hamulce są w tych rowerach szczególnie często wykorzystywane. Rowerzyści trekkingowi doceniają natomiast możliwość zmniejszenia oporu hamulca.