Sufity napinane to pełna dowolność wzorów

 

Jest wiele powodów, dla których przy remoncie domu lub mieszkania decydujemy się na obniżenie sufitów. Przede wszystkim możemy w ten sposób obniżyć wysokość pomieszczeń. Możemy również zamaskować wszelkie ubytki w oryginalnym suficie. No i co najważniejsze — możemy nadać naszym wnętrzom oryginalnego wyglądu. Wystarczy jedynie zdecydować się na sufity napinane.

Kolorowe sufity napinane wyglądają bardzo nowocześnie

kolorowy sufit napinany barrisolJeszcze do niedawna najpopularniejszą metodą na obniżenie sufitu było wykonanie podwieszonej konstrukcji z płyt gipsowych. Było to bardzo czasochłonne rozwiązanie, bo przed zamontowaniem płyt trzeba było wykonać całą konstrukcję z profili aluminiowych i specjalnych wieszaków. A teraz można się zdecydować na kolorowy sufit napinany Barrisol, którego montaż zajmuje kilka godzin. Jest to rozwiązanie praktyczne, nowoczesne i bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Zaletą sufitów napinanych jest przede wszystkim to, że można zrobić sobie sufit w dowolnym kolorze a nawet o dowolnej grafice. Montaż takiego sufitu polega na rozciągnięciu podgrzanej folii i zamontowaniu jej na przygotowanych prowadnicach. I właśnie ta folia może być w dowolnym kolorze, wzorze albo grafice. Jeśli już robimy taki sufit to od razu warto wykonać odpowiednie podświetlenie, które nada wszystkiemu jeszcze lepszego efektu. Sufity Barrisol są obecnie najczęściej wybierane przy wykańczaniu wnętrz w nowych domach i mieszkaniach.

Sufity napinane można opisać jedynie w samych pozytywach. Największe zalety to szybkość montażu i nowoczesny wygląd, który można nawet samodzielnie zaprojektować. Membrana, z której wykonuje się taki sufit, to materiał odporny na pył, kurz czy wodę. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż podwieszanie sufitu płytami kartonowo-gipsowymi.