Działanie filtrów kartonowych Andrea

Przy pracy z lakierami należy zadbać o działanie systemów filtracyjnych, aby skutecznie zbierały drobiny tych substancji chemicznych z powietrza. Stosowane w wielu branżach filtry lakiernicze charakteryzują się skutecznością działania, a w przypadku filtrów kartonowych Andrea, jest to również wybór przyjazny środowisku, co dla wielu osób jest ważną właściwością.

Gdzie stosowane są filtry kartonowe Andrea?

filtr andreaFabryki, malarnie proszkowe i wszystkie inne miejsca, w których używane są lakiery, wymagają stosowania skutecznych instalacji filtracyjnych. Dzięki nim nie pojawia się ryzyko dostania się drobinek substancji chemicznych do atmosfery, a także do części ruchomych w maszynach lub systemach wentylacyjnych. Filtr Andrea, to rodzaj kartonowy, który charakteryzuje się niezwykle prostym montażem, który ułatwia zdejmowanie i zakładanie nowych warstw. Skutecznie zapobiega zanieczyszczaniu powietrza, dlatego jest stosowany na ścianach malarni i kabin lakierniczych. Filtry kartonowe Andrea charakteryzują się wysokim poziomem chłonności pyłowej oraz oporem statystycznym. Dzięki temu skutecznie pochłaniają drobinki lakieru, nawet w bardzo bliskim kontakcie, jak w przypadku pokrywania lakierem karoserii samochodu w kabinie. Dodatkową zaletą tego typu filtrów jest ich łatwa utylizacja, która sprawia, że jest to produkt przyjazny środowisku.

Używanie filtrów kartonowych Andrea sprawdza się doskonale w przypadku lakierni i fabryk, gdzie wymagany jest sprawny system odprowadzania zanieczyszczeń z powietrza. Filtr Andrea, to świetny przykład prostego mechanizmu, który wykorzystując fizykę i zasadę bezwładności, skutecznie oczyszcza powietrze z cięższych cząsteczek, jak właśnie lakier czy farba. Pozwala to na bezpieczną pracę w stabilnych warunkach.