Narożna szafka do kuchni

Kuchnia w naszym domu była wykańczana przez dekoratora wnętrz, i choć spodziewaliśmy się oszałamiających rezultatów, okazało się iż kuchnia jest bardziej efektowna niż efektywna. Szafki narożne były szczególnie niewygodną częściej umeblowania, gdyż zostały ulokowane w taki sposób, iż nie można ich było swobodnie otwierać, a z racji wymiarów nie były one zbyt wygodne.

Szafki kuchenne na wymiar

szafki narożne do kuchniCo prawda mogliśmy z żoną zostawić owe szafki na miejscu, biorąc pod uwagę iż nie będą one wykorzystywane niemal wcale, aczkolwiek w końcu doszliśmy do wniosku iż lepiej będzie zamówić nowe szafki pod wymiar, i mieć umeblowanie dokładnie dostosowane do naszych wymagań. Wielu producentów mebli wykonuje szafki narożne do kuchni, zarówno całkowicie na zamówienie, jak i jako część serii mebli, dlatego też mieliśmy w czym wybierać. Producenci oferowali zbudowanie takich szafek od podstaw, lub też wykonanie modyfikacji istniejącego mebla, oraz możliwość wyposażenia go w mnóstwo udogodnień. Duże drzwiczki, otwierane do zewnątrz były jednym z najbardziej pożądanych przez nas elementów, gdyż umożliwiały bardzo wygodny i łatwy dostęp do zawartości szafki. Podobnie przydatne było oświetlenie taśmami LED na prowadnicach z tworzywa sztucznego, które były być może niewielkim akcesorium, ale za to zdecydowanie przydatnym i komfortowym, zwłaszcza w dużej kuchni z niekoniecznie mocnym oświetleniem.

Koszty wykonania szafek na zamówienie nie były wcale wyższe niż cena szafek narożnych w zestawach, więc wybór był raczej dość oczywisty. Zastąpienie szafek nowymi i ustawienie ich na miejscu było tylko kwestią czasu, gdyż były one wykonane idealnie wedle wymiarów podanych przez nas podczas składania zamówienia, a tym samym idealnie dopasowane do reszty umeblowania.