Wywiercenie studni na wrocławskiej działce

Mama od wielu lat mówiła o tym, że chciałaby kupić działkę we Wrocławiu. Takie rekreacyjne miejsce do wypoczynku marzyło się jej długo, ale w końcu kupiła działeczkę, na której wszystko było trzeba wybudować. Ja z braćmi chcieliśmy jej w tym pomóc, ale okazało się, że sprawa nie będzie taka prosta, bo nie było możliwości podpięcia się do wodociągów.

Działki we Wrocławiu – studnie do wywiercenia

wiercenie studni na działce wrocławSkoro nie można było podłączyć się do sieci wodociągowej, to znaczyło, że będą problemy z dostępem do wody. W takiej sytuacji potrzebna jest studnia. My z braćmi czymś takim się nie zajmowaliśmy, więc potrzebowaliśmy do tego pomocy kogoś, kto się na tym zna. Potrzebni byli fachowcy, którzy tej sprawy nie popsują, bo była ona zbyt ważna. Mieliśmy jednak wiele szczęścia, ponieważ jeśli chodzi o wiercenie studni na działce Wrocław mógł zagwarantować dostęp do wielu ekip zajmujących się tym praktycznie na co dzień. Dla nich wywiercenie kolejnej studni nie stanowiło problemu. Chcieli jedynie dowiedzieć się od mamy, do czego będzie używała wody oraz musieli zapoznać się z terenem, by wiedzieć, które miejsce będzie najlepsze do wiercenia i przystosowania studni do użytku prywatnego. Oczywiście rzecz jasna trzeba było też załatwić wszystkie sprawy papierkowe, które przy tego typu budowach były kluczowe i bez tego jakiekolwiek prace nie mogłyby się nawet rozpocząć.

Ekipa wykonała swoją pracę pierwszorzędnie. Zapewnienie dostępu do wody było kluczem do tego, by działka mogła być wykorzystywana do celów wypoczynkowych i rekreacyjnych dla naszej mamy. Samo postawienie małego domku było już formalnością dla nas. Sprawy reszty otoczenia pozostawiliśmy już mamie, która uwielbiała prace ogrodnicze – do których potrzebną wodę miała już zapewnioną.