Właściwości oleju konopnego

Na rynku mamy do wyboru naprawdę sporo wyrobów konopnych zawierających CBD. Toteż osoby niezaznajomione z tematem mogą czuć się lekko skołowane i najczęściej nie wiedzą, na który z nich postawić. Dlatego czasem warto zacząć od rozszerzenia wiedzy podstawowej, a dopiero potem dobrać produkt.

Czy sprzedaż olejków konopnych jest legalna?

sprzedaż oleju konopnego cbdKannabidiol (CBD) jest organiczną substancją czynną, występująca tylko w konopiach, wykazującą silne właściwości przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwpsychotyczne. Ta substancja jest również doskonałym antyoksydantem, który wręcz wymiata toksyny z organizmu i oczyszcza go z metali ciężkich. Oleje konopne zawierają nie tylko kannabidiol, ale także inne, cenne składniki, w tym: witaminy, minerały, terpeny, a także nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Sprzedaż oleju konopnego CBD jest w Polsce dozwolona ze względu na jedynie mikroskopijną zawartość tetrahydrokannabinolu (THC). Prawo stanowi, że produkty konopne nie mogą zawierać więcej niż 0,002% tej substancji aktywnej, a jest to zdecydowanie za mało by odurzyć lub uzależnić, za co w konopiach jest odpowiedzialny właśnie THC. Zatem nie ma przeszkód, by oleje przyjmowały również dzieci, nawet te młodsze. Koszt olejów konopnych jest bardzo zróżnicowany, albowiem wszystko zależy od tego, ile procent kannabidiolu zawierają. Warto rozważyć zakup tego wyrobu, nie tylko, gdy nam coś dolega, ale też wówczas, gdy chcemy zapobiegać niektórym chorobom zawczasu.

Skuteczność kannabidiolu nie jest wymysłem marketingowych specjalistów od medycznego PR-u ani efektem placebo. To naukowo dowiedziony fakt, z którym nikt już dziś nie polemizuje. Zresztą wielu lekarzy poleca swoim pacjentom właśnie oleje konopne, traktując je nie jako suplement diety, ale naturalne lekarstwo.