Felgi wykonane z aluminium

Posiadając prywatny samochód warto zaopatrzyć się w dwa komplety felg. Jak dobrze wiemy powinniśmy dwa razy w roku zmieniać opony. Pierwszy raz z tak zwanych letnich opon na zimowe, a później odwrotnie. Dzięki temu możemy bezpiecznie poruszać się w każdych warunkach. Właśnie dlatego warto mieć dwa komplety felg.

Montaż felgi aluminiowej

dystanse do felgPodczas zimy felgi narażone są na zniszczenia z racji złych warunków atmosferycznych. Dlatego większość ludzi na zimę zakłada felgi stalowe, a na cieplejsze pory roku felgi z aluminium, tak zwane alufelgi, ponieważ są one delikatniejsze. Dobrze dobrane do samochodu alufelgi sprawiają, że samochód wygląda lepiej, a jego wartość wzrasta. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj felg zakładamy w podobny sposób, z tym że do felg aluminiowych zazwyczaj potrzebujemy dystanse. Na rynku dostępne są różnego rodzaju dystanse do felg. Z łatwością możemy dopasować je do posiadanego modelu samochodu. Każdy model samochodu posiada trochę inny rozstaw śrub i wielkość piasty, więc producenci muszą dopasować się do wymagań rynku, dlatego produkują dystanse do dosłownie każdego rodzaju samochodu. Do wyboru mamy dystanse wykonane ze specjalnego stopu metalu, a także ich tańsze odpowiedniki wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dystanse są wielorazowego użytku, więc jeśli będziemy użytkować ich zgodnie ze wskazaniami producenta, to posłużą nam przez wiele sezonów. Ich montaż i demontaż jest bardzo łatwy, więc powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie.

Zakupu tego typu części możemy kupić w dobrej klasy sklepach motoryzacyjnych lub zamówić za pośrednictwem internetu. Za jeden komplet zapłacimy od pięćdziesięciu do dwustu złotych. Cena uzależniona jest od tego do jakiego modelu samochodu kupujemy dystanse, a także z jakiego materiału zostały one wykonane.