Nowoczesne komputery do gier

 

Branża związana z grami komputerowymi stale się rozwija. Coraz więcej osób zaczyna interesować się nowoczesnymi technologiami i powstaje wiele świetnych gier, które w bardzo dużym stopniu odwzorowują rzeczywistość. Żeby uruchamiać takie najnowsze kompilacje to koniecznie trzeba posiadać odpowiednio wydajny sprzęt, który sobie z tym poradzi.

Wydajne wersje komputerów

komputery do vrKomputery obecnie używane są do różnych celów. Oprócz tego, że na nich pracujemy to można uruchamiać na nich różne ciekawe gry. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem są gry VR. Grając w takie gry możemy czuć się dosłownie tak jakbyśmy byli w środku gry. Nie da się jednak ukryć, że uruchamianie takich gier na starszym sprzęcie nie będzie możliwe. W związku z tym konieczne będzie kupno odpowiedniego sprzętu, który sobie skutecznie poradzi z uruchamianiem takich gier. Komputery do VR muszą posiadać przede wszystkim bardzo mocny procesor, który jest sercem całego urządzenia. Najlepiej by procesor ten pochodził z serii nie starszej niż i5. Nie bez znaczenia jest również ilość pamięci RAM. Żeby gry w VR działały u nas płynnie to tej pamięci musimy posiadać przynajmniej 8GB. Niektórzy producenci gogli do VR sugerują, że 4GB również będzie wystarczające ale jednak lepiej mieć pewien zapas. Komputer do wirtualnej rzeczywistości musi też posiadać wbudowany port HDMI w wersji 1.4 lub też DisplayPort w wersji 1.2.

Bardzo ważne jest również to by nasze komputery posiadały wydajną kartę graficzną. Najlepiej by było gdyby pamięć współdzielona tej karty wynosiła minimum 4GB. Starsze czy mniej wymagające gry VR można uruchamiać na nieco mniej wydajnych kartach graficznych. Ale jednak lepiej od razu zakupić nieco lepszy sprzęt by mieć spokój na długie lata i pewność, że wszystko będzie działać jak należy.