Malowanie farbami w metodzie Decoupage’u

Aby zająć ciekawie czas dzieci warto zastanowić się nad pokazaniem im wielu form zabaw i rozrywek. Niezwykle ważne jest aby miały chociaż ogólny ogląd na to co jak wygląda i żeby nic ich nie zaskakiwało. Znając wiele form zabaw mogą się rozwijać i świadomie wybierać co im się podoba a co nie. W szkołach ze względu na ograniczony czas nie są w stanie wszystkiego się nauczyć.

Materiały do Decoupage’u

farby akrylowe do decoupageZadaniem rodziców i wychowawców jest pokazywanie im świata. Na zajęciach plastycznych w wielu placówkach do których uczęszczają dzieci często wykorzystuje się farby akrylowe do Decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na tym, iż na odpowiednio wcześniej przygotowaną, czyli pomalowaną farbami akrylowymi powierzchnię na przykład kawałków kartonu lub grubszego papieru naklejamy serwetki tworząc przy tym piękne ozdoby. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Z definicji ma on wyglądać jak namalowany. Metoda ta pochodzi z europy wschodniej a jej historia sięga kilkaset lat.  Dzieci po wykonaniu takich przedmiotów jak podkładki pod kubki lub ramki na zdjęcia mogą obdarować nimi swoich rodziców. Jest to idealny pomysł na prezent z okazji dnia mamy lub taty. Rzeczy wykonywane samodzielnie uczą dzieci szacunku do danego przedmiotu i rozwijają kreatywność wśród nich.

Wykonując rzeczy w domu możemy wykorzystywać wszystkie przedmioty gospodarstwa domowego. Możemy ozdobić sobie cukierniczkę lub biurko. Zajęcia z Decoupage’u odbywają się zazwyczaj prywatnie w przedszkolach lub szkołach podstawowych. Ponadto możemy skorzystać z ofert domów kultury czy bibliotek, które również angażują się w takie projekty i z chęcią prowadzą zajęcia. Warto zapoznać się z ofertą i korzystać.