Sprawdzony sklep z przyprawami

Kuchnia bez przypraw jest jak osoba słabo widząca bez okularów, coś widzi, ale bardzo słabo. Tak samo jest w kuchni, dania jakoś smakują, ale są bez wyrazu i aromatu. Dlatego też konieczne są przyprawy, które możemy kupić w każdym sklepie spożywczym. 

Jakie przyprawy są niezbędne w kuchni? 

sklep z przyprawamiNie ma jednej uniwersalnej kuchni, ponieważ różne kraje i regiony, stosują odmienne przyprawy. Oczywiście nie mówimy o soli i pieprzu, które są podstawą. Poza sklepem spożywczym, supermarketem, znajdziemy także specjalny sklep z przyprawami, gdzie dostaniemy asortyment niemalże z całego świata. W Polsce poza solą i pieprzem, często wykorzystywany jest rozmaryn, oregano, czy tymianek. Możemy je kupić w wersji suszonej i sproszkowanej, lub w formie świeżych ziół w doniczce. Niektóre potrawy nie mają prawa bytu bez odpowiednich przypraw, jak na przykład żurek bez majeranku, czy pizza bez oregano i bazylii. Przyprawy są aromatycznym dodatkiem każdej potrawy, bez względu czy jest to mięso, ryba, deser, czy ciasto. W sklepach z przyprawami kupimy je na wagę, lub pakowane w przeźroczyste torebki po kilkanaście, lub kilkadziesiąt gramów. Są to oryginalne produkty, sprowadzane z wielu regionów świata, dlatego też mogą kosztować nieco więcej niż przyprawy dostępne w sklepie spożywczy. Jednak znajdziemy tu także mieszanki przypraw, których nie dostaniemy nigdzie indziej. Mogą to być sprowadzane z Indii, Tajlandii, czy Chin, regionalne mieszanki, które są stosowane przez tamtejszą społeczność. 

Jeżeli chcemy w domu przygotować oryginalną potrawę kuchni włoskiej, chińskiej, tajskiej, czy indyjskiej, to potrzebujemy mieć składniki i przyprawy takie same, jak są stosowane w danym regionie. Składniki kupimy w dużych supermarketach, a przyprawy w internecie.