Popularne i kwitnące jeżówki w sklepie

 

W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na kolorową rabatę. To ona urozmaica i nadaje uroku nawet niewielkiej przestrzeni. Warto wybrać odpowiednie gatunki, aby cieszyć się nią przez cały sezon ogrodniczy i mieć piękną ozdobę.

Barwne jeżówki ze sklepu

jeżówki sklepProjektując rabatę w ogrodzie warto zwrócić uwagę na gatunki jakie się na niej znajdą. Wśród najbardziej popularnych są jeżówki sklep. Można je kupić niemal w każdym centrum ogrodniczym i internecie. Zwykle są różowe i fioletowe, lecz coraz popularniejsze stają się również te czerwone. Sadząc je na rabacie należy pamiętać, ze zwykle dorastają do 70 cm wysokości. Przed nimi warto posadzić gatunki trochę niższe, aby były dla nich tłem. Jeżówki to również bardzo wartościowe kwiaty dla pożytecznych owadów. Są miododajne, dlatego bardzo często odwiedzane są przez pszczoły i barwne motyle. Warto posadzić je w grupie wtedy dadzą efekt barwnej plamy w ogrodzie. Kwiaty te lubią stanowiska słoneczne i umiarkowanie wilgotne podłoże. Bardzo ładnie wyglądają w razem z lawendą lub cynią. Oprócz na rabacie można posadzić je w pobliżu domu. Należy tylko pamiętać, że będą do nich zlatywały się liczne owady. Jeżeli chcemy możemy posadzić je również w pobliżu krzewów które nie wydają kwiatów. Bardzo ładnie będą je uzupełniać.  Warto pamiętać, że jeżówki są popularnie spotyka w sklepach ogrodniczych i internecie, dlatego o ich dostępność nie musimy się martwić. Warto więc znaleźć dla nich choć trochę miejsca w ogrodzie, bo kwitną przez całe lato.

Barwne kwiaty to nieodłączny element każdego ogrodu. Możemy cieszyć się z kwitnących jeżówek przez całe lato. Dodatkowo są miododajne, więc przyciągną na działkę mnóstwo skrzydlatych gości. Warto je zestawiać z innymi barwnymi kwiatami i mieć piękną rabatę.