Ile kosztuje zwalczanie pluskiew?

Nie należy bagatelizować zagrożeń związanych z owadami, zwłaszcza jeśli należą do pasożytniczych gatunków, które odżywiają się naszą krwią. Zaliczamy do nich również pluskwy, które mimo swoich niewielkich rozmiarów, stanowią wielkie zagrożenie. 

Kto w Warszawie zwalcza pluskwy? 

zwalczanie pluskiew warszawaDawniej uważano, iż pluskwy żyją tylko w zaniedbanych domach i dzielnicach zamieszkiwanych przez biedniejszą część społeczeństwa. Jednak nie okazało się to prawdą, a pluskwy możemy spotkać zarówno w starych kamienicach, jak i nowoczesnych blokach, czy apartamentowcach. Pluskwy nazywane są po angielsku bed bug, co oznacza w wolnym tłumaczeniu, „łóżkowego robaka”, bądź też „robaka, który żyje w łóżku”. I nie jest to dalekie od prawdy, bowiem pluskwy żerują w nocy, a na miejsce swojego bytowania bardzo często wybierają nasze łóżka i materace. Wynika to z ich wrodzonego lenistwa, które każe im bytować jak najbliżej żywiciela. Ukąszenia pluskiew są dotkliwe i zostawiają czerwone, trudne gojące się ślady. Pluskwy są nosicielami wielu groźnych chorób, w tym boreliozy oraz zapalenia mózgu, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci oraz osób starszych. Zatem jeśli i nam jest potrzebne zwalczanie pluskiew Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy tego rodzaju usługi. Świadczą je firmy dezynsekcyjne, które działają na terenie całej Warszawy. Ceny usług są zróżnicowane, ale jeśli chodzi o usuwanie pluskiew, to w większości z nich, są na tym samym poziomie. Na własną rękę nie pokonamy pluskiew, ale z pomocą profesjonalistów na pewno.

Warszawscy specjaliści od usuwania pluskiew mają bardzo dobrą renomę i świadczą swoje usługi nie tylko na indywidualne zlecenia, ale też dla podmiotów takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, restauracje, czy hale produkcyjne. Jest to często jedyna, skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych pluskiew.