Kurs pierwszej pomocy w Łodzi

My, jako ludzie do życia potrzebujemy innych ludzi a skoro tak to wygląda to koniecznie musimy nauczyć się pomagać sobie nawzajem. Nie chodzi tu tylko o pomoc w wykonaniu jakiejś czynności, ale przede wszystkim o pomoc, gdy czyjemuś zdrowiu lub życiu zagraża niebezpieczeństwo – w końcu my też chcielibyśmy pomocy drugiego człowieka w takiej sytuacji.

Szkolenie z pierwszej pomocy w województwie łódzkim

szkolenia z pierwszej pomoc łódźJestem kobietą przed trzydziestym rokiem życia i jest rzecz, której się bardzo wstydzę – nie umiem udzielić pierwszej pomocy. Ta świadomość jest dla mnie przerażająca, w końcu co jeśli coś stanie się komuś z moim otoczeniu, a ja nie będę w stanie podjąć jakichkolwiek działań? Zdecydowałam się więc na szkolenia z pierwszej pomoc Łódź. Byłam trochę zawstydzona, ale lepiej późno niż wcale, prawda? Wybrałam szkolenia, które poleciła mi moja najlepsza przyjaciółka i nie żałuję, że wybrałam właśnie to, bo ludzie prowadzący te właśnie szkolenia naprawdę mi pomogli – byli bardzo mili i pokazywali mi dokładnie to, z czym miałam problem, jak na przykład układanie w pozycji bocznej czy wykonywanie resuscytacji w poprawny sposób. Uczyliśmy się również udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamań, zadławień czy oparzeń. Nauczyłam się naprawdę wielu przydatnych rzeczy i tak jak do tej pory czułam, że w sytuacji zagrożenia będę bezradna, tak teraz czułam się naprawdę przygotowana do pomocy innym.

Kurs pierwszej pomocy to coś dla każdego – bo jeżeli nauczymy się udzielać pomocy drugiej osobie to będziemy nieco spokojniejsi. Poza tym taka wiedza jest naprawdę przydatna, bo możemy nawet uratować komuś życie, a nie ma przecież nic bardziej cennego niż to. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie będzie za późno, bo to może nam się zawsze przydać.