Jak wybrać dobry filtr do wody pitnej

Każdy lekarz czy przeciętny propagator zdrowego stylu  życia powie nam, że bardzo ważne jest, aby wypijać codziennie dużo wody. I chodzi tu o czysty płyn, a nie w formie herbaty czy soku. Chcemy także, aby to, co pijemy tak często, smakowało nam. Inwestujemy więc zwykle w wodę butelkowaną, ale możemy także zainstalować w naszym domu urządzenie, które na bieżącą będzie uzdatniało nam wodę z ranu.

Zainwestujmy w dobry filtr do wody pitnej

dobre filtry do wody pitnejW moim domu postawiłam na „samodzielne” uzdatnienie wody kranowej. Kiedy zaczęłam interesować się tym tematem, okazało się, że jest mnóstwo urządzeń na rynku, które pełnią taką funkcję. Możemy wybrać filtry na wejście wody, multifunkcyjne, zmiękczacze wody, usuwające azotany i mnóstwo innych. Dobre filtry do wody pitnej kupujmy jednak tylko od sprawdzonych firm, gdzie mamy pewność, iż podłoża oczyszczające wodę są wysokiej jakości. Takie urządzenie ma za zadanie wyłapać wszelkie niekorzystne dla naszego organizmu bądź minimalizujące walory smakowe pojedyncze pierwiastki i związki chemiczne. Możemy też nie kupować jednostki na stałe, która potrzebuje nieco miejsca w kuchni, ale skorzystać z nieco mniej profesjonalnych dzbanków filtrujących. Co kilka tygodni należy wymienić wkład w naczyniu, aby dobrze pełnił on swoją funkcję. Jest to jednak rozwiązanie mniej profesjonalne i w dłuższym okresie czasu, gdy regularnie zakupujemy wkłady często wcale nie wychodzi korzystniej cenowo niż jednorazowy zakup urządzenia, w którym wymiana filtra zachodzi rzadko lub wcale (filtr uzdatnia się przepłukaniem go pewnym roztworem).

Możemy więc zrezygnować z zakupu butelek z wodą. Wystarczy rozejrzeć się po rynku, wybrać sprawdzoną firmę z dobrą renomą i rodzaj urządzenia, który najbardziej nam odpowiada. Specjalista zamontuje je w dogodnym miejscu i jest gotowe do użycia. Należ y tylko pamiętać o regularnej konserwacji czy przeglądach.