Do czego przydaje się taśma siatkowa

Większa produkcja jakichkolwiek produktów spożywczych ma specyficzne wymagania. Trzeba zastosować się do bardzo wymagających przepisów sanepidu oraz dostosować maszyny produkcyjne. Artykuły spożywcze poddawane są bowiem różnego rodzaju procesom. Maszyna musi być stworzona tak, aby te procesy przebiegały optymalnie.

Taśmy, które wykonane są z siatki

taśmy siatkoweMało z nas na pewno zastanawia się nad tym, jak jedzenie, które trafia do naszych domów z półki sklepowej, jest produkowane. Większość artykułów spożywczych powstaje w masowych ilościach. Dlatego niezastąpione w ich produkcji są specjalne maszyny z taśmą do przemieszczania towaru. Z uwagi na specyfikę produktu nie może to być jednak taśma wykonana z gumy. Do produkcji żywności wykorzystuje się specjalne taśmy siatkowe, wykonane ze splecionych ze sobą drutów. Dzięki temu, że tworzą one siatkę, wszelkie procesy, którym poddawane jest jedzenie, mogą przebiegać bez zakłóceń. Metal odporny jest bowiem na duże zmiany temperatur, a z takimi często artykuły spożywcze mają do czynienia. Poza tym położone na siatce jedzenie może swobodnie oddychać, co pozwala na zachowanie świeżości. Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm siatkowych, dobierane w zależności od ich przeznaczenia. Często przy jednej produkcji wykorzystuje się kilka taśm siatkowych, innych w różnych etapach produkcji. Taśmy siatkowe, wykonane z grubych drutów, dobrze sprawdzają się również  w przypadku transportu bardzo ciężkich towarów.

Każdy z nas pewnie kojarzy, że przy produkcji na wielką skalę wykorzystywane są taśmy transportowe. Pierwsze, co nam przychodzi do głowy, to taśmy wykonane z gumy. Nie sprawdzają się one jednak w przypadku produkcji żywności. Tu, z racji wysokich wymagań, używa się przeważnie taśm wykonanych z metalowej siatki.