Zastosowanie elektronarzędzi w budownictwie

 

Na rynku narzędzi budowlanych obecnie znaleźć można wiele sprzętów niezbędnych do prac warsztatowych, remontowych oraz budowlanych. Są to tzw. elektronarzędzia, które ułatwią pracę nie tylko profesjonalistom, wynajmowanym do prac budowlanych, ale także domowym majsterkowiczom.

Szlifierka kątowa do metalu marki Makita

makita ga5030rDo narzędzi elektrycznych zaliczamy różnego rodzaju wiertarki, pilarki, frezarki, szlifierki kątowe itp. Te ostatnie są przydatne głównie do cięcia oraz szlifowania twardych tworzyw oraz metalu. Zazwyczaj stosowana do przecinania blachy, elementów ceramicznych, betonowych, zbrojonych prętów itp. Jednym z producentów szlifierek kątowych jest Makita. W swojej ofercie firma posiada szereg narzędzi elektrycznych, a w tym szlifierek o różnej średnicy tarczy, mocy działania oraz zależnie od przeznaczenia. Szlifierka makita ga5030r jest lekkim, niewielkich rozmiarów urządzeniem, do stosowania w trudno dostępnych miejscach. Dzięki jej wymiarom tarcza do szlifowania jej wykorzystywana w całości. Dodatkowo jej rozmiar umożliwia trzymanie sprzętu w jednej ręce, co pozwala na swobodne manewrowania drugą. W środku szlifierki znajduje się odporny na ciepło silnik o mocy 720W, a także dwa pierścienie labiryntowe uszczelniające łożyska kulowe. Szlifierka kątowa firmy Makita składa się z tarczy szlifierskiej, osłony, bocznego uchwytu, kołnierza mocującego wraz z nakrętką oraz klucza do nakrętek czołowych. Urządzenie działa z prędkością 11000 obrotów na minutę.

Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim co pozwoli na sprawne i bezawaryjne korzystanie ze szlifierki. Producent zapewnia 3 letnią gwarancję, po zarejestrowaniu produktu na jego stronie, gdzie znaleźć można także dodatkowe tarcze do urządzenia.