Weryfikowałem w bazie dłużników

W branży, w której pracuję miałem do czynienia z różnymi klientami. Na przestrzeni tych wielu lat poznałem już każdy rodzaj dłużnika i w zasadzie to nic nie było w stanie mnie zaskoczyć. Szef jednak często szukał rozwiązań, które miały nam ułatwić pracę.

Dostęp do bazy dłużników bankowych

weryfikacja dłużników - KatowiceW zeszłym miesiącu zostało zorganizowane zebranie dla wszystkich pracowników. Szef wtedy poinformował nas, że wprowadzona została u nas weryfikacja dłużników – Katowice i wykupił dostęp do największej bazy dłużników bankowych. To była dla mnie doskonała informacja, ponieważ taką weryfikacją zajmowałem się u nas w firmie a narzędzia do pracy miałem mocno ograniczone. Często też przeprowadzałem wywiad środowiskowy, ale w mojej ocenie to było zdecydowanie za mało. Wiedziałem, że szef za dostęp do bazy sporo zapłacił, ale też miałem świadomość, że to była najlepsza inwestycja. Dzięki temu mogliśmy przestrzec się przed niewypłacalnymi klientami, których nam w ostatnim czasie przybyło. Obsługi bazy nauczył mnie szkoleniowiec, którego wysłała do nas firma, która udzieliła nam swojej bazy dłużników. Program był prosty w obsłudze, ale wiedza, którą zdobyłem zdecydowanie była mi potrzebna. Bazę dzięki temu sprawdzałem uważnie i nie popełniłem żadnych błędów. Nasza firma dość szybko odczuła ulgę finansową po wykupieniu tej bazy dłużników a weryfikacja, którą przeprowadzałem była bardzo dokładna. Posiadałem dostęp do bieżących informacji i wiedziałem o każdym zaciągniętym kredycie naszego potencjalnego klienta.

Dzięki precyzyjnie prowadzonej weryfikacji odeszło mi sporo zajęć, których nie lubiłem. Nie musiałem już przeprowadzać wywiadów środowiskowych a to było dość czasochłonne. Wszystkie informacje miałem podane na tacy i spokojnie mogłem pracować.