Siostrzeniec musi poddać się zabiegowi leczenia przepukliny

Gdy mój siostrzeniec był mały zaczął go dosyć często boleć brzuszek. Na początku wszyscy myśleli, że może po prostu coś zjadł jak to dziecko. A może bolał go dlatego bo na przykład zjadł za dużo słodyczy lub też miał zaparcia.

Leczenie przepukliny u siostrzeńca

konieczne leczenie przepukliny pachwinowej u dzieciJednak kiedy te bóle nie przechodziły siostra poszła z małym do lekarza. Tam po dosyć szybkiej diagnozie okazało się, że mały ma przepuklinę pachwinową. I, że jest konieczne leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci dlatego też musiał zostać w szpitalu. W szpitalu był specjalny oddział dziecięcy, w którym mały o dziwo czuł się dobrze. Było tam bowiem kolorowo i przebywało też tam sporo innych dzieci, z którymi mógł się przecież bawić. Lekarz wytłumaczył siostrze, że jest to zabieg mało inwazyjny, i że wszystko odbędzie się laparoskopowo czyli bez otwierania powłok brzusznych. W sumie już po kilku dniach po tym zabiegu będą mogli wrócić do domu. Siostra i tak jak to matka denerwowała się tym zabiegiem. Jednak mały był bardzo dzielny. Zresztą na tym oddziale pracowali ludzie, którzy mieli bardzo dobre podejście do tych najmniejszych pacjentów. Po zabiegu siostrzeniec czuł się dobrze. Dostawał też środki przeciwbólowe żeby nie czuł po tym zabiegu żadnego dyskomfortu. A siostra cieszyła się, że mają to już z głowy. Podobno ta przepuklina nie powinna się już nigdy pojawić. Siostrzeniec bardzo szybko doszedł do siebie i po wyjściu ze szpitala bawił się tak jakby nic się nie stało.

Siostra powiedziała, że jest wdzięczna lekarzom i personelowi w szpitalu, że to wszystko dla dzieci jest tak fantastycznie zrobione. Dzieci naprawdę nie odczuwają, że znajdują się w szpitalu. Nawet na późniejsze kontrole do szpitala siostrzeniec bardzo chętnie szedł i miał nadzieje, że może tam z mamą zostanie.