nawadnianie ogrodów

Dom z ogrodem

Dom z ogrodem to marzenie wielu ludzi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Każdy z nas ma jakieś marzenia. Jedni całkiem przyziemne, które będą w stanie zrealizować, a inni wybujałe, nierealne. Lecz o to właśnie w marzeniach chodzi, by były różne.

Ogrody to zielone dusze

ogrodyMarzeniem możemy nazwać wszystko, ale tylko te, na które długo czekamy, okazują się nimi w rzeczywistości. Ogrody łódź to takie nasze zielone dusze, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i nawadniania. Nie raz widziałam jaki starsze osoby z większą pieczołowitością przycinały róże, niż dbały o współmałżonków. Z przyrodą jest zazwyczaj tak, że albo ją kochamy, albo nienawidzimy. Nie ma miejsca na bycie pomiędzy. Albo ktoś lubi gdy chodzi po nim mały robaczek, albo z gniewem i złością go zabija. Ja również marzę o domu z ogrodem. Dla mnie pielęgnacja ogrodów to prawdziwy relaks. Mogę obcować z naturą, wykonuje przy okazji pracę, a nawet spalam zbędne kalorie. Tyle plusów przy tak prostej czynności. Nawet dość żmudne nawadnianie ogrodów nie sprawia mi problemu. Zamiast węża ogrodowego, zawsze używam zwykłej konewki. W ten sposób pomagam babci w ogrodzie. Jej ogród to dla mnie prawdziwy majstersztyk, choć nie posiada nawet żadnej wiedzy na temat kwiatów. Tutaj sprawdza się złota zasada, jak ktoś ma do czegoś serce, to i wiedza staje się drugorzędną sprawą. Dla niej projektowanie ogrodów było oczywiste. Od razu wiedziała gdzie będą rosły turki i piwonie. Było też wyznaczone miejsce na wierzbę płaczącą. Wszystko było rozplanowane tak pięknie, że niepotrzebne były nawet usługi ogrodnicze. W każdym miejscu, a nawet mieście, można mieć taki zakątek.

Nawet Łódź nam na to pozwoli, czy wciąż rozrastająca się Warszawa. Przyroda to coś, co sprowadza człowieka do jego korzeni. Wiele rzeczy udało nam się stworzyć i wymyślić, a przyroda cały ten czas, była naszą wierną przyjaciółką.